Sledování v dobrém slova smyslu


U většiny těch starších je toto slovo totiž spojeno s komunisty. Ti zde totiž v rámci své hlouposti a strachu nechávali sledovat kde co a kde koho. Sledovalo se to i ono, sledovala se dojivost krav, ale také spotřeba kalafuny na koncertních pódiích. A co bylo nejhorší, sledovali se lidé. Kdo jen maně zavadil o něco, co nešlo “komárům” pod vousy, už měl někoho za krkem. Proto dodnes toto slovo vzbuzuje ve starší generaci děs a hrůzu. Málokdo si uvědomí, že dnes je trošku jiná situace. I když jsou tu komunisti stále a stále se mají dobře, přece jen již oni sami asi nedávají nikoho sledovat. I když…

Satelit ještě na zemi

Ale abychom se věnovali tématu z nadpisu článku. V dnešní době již nemusí mít ten či onen někoho za zády. Doba klasických sledování je ta tam, a „klihovat“ někoho klasicky jako v detektivce se snad už ani nenosí. Na to vše máme dnes techniku. Stačí aby se někdo nenápadně přitočil a už máte někde na těle štěnici, která hlásí pohyb tomu, kdo jej chce znát. A totéž lze udělat i jakémukoli vozu, vlaku, nebo jednotlivému vagónu. Proč to?

Inu, jsou prostě situace, kdy někdo potřebuje vědět, kde se nalézá jeho vůz, vezoucí jeho potraviny, nebo vagón s něčím podobným. A protože on sám jej sledovat nemůže, protože na to nemá čas, musí se na někoho obrátit. Stále lepší, než aby musel řidič neustále telefonovat kde je, což ovšem nemusí ani být vždy pravda.

Práce satelitu

Proto zde máme satelitní sledování a firmu, která to vše umí zařídit. Ta prostě umístí někam do požadovaného objektu aktivní snímač, též někde zvaný odpovídač, a ten hlásí přes satelitní družici svou polohu. Nejen přes ni, ale i třeba přes mýtné brány, nebo prostě místa, kde je umístěn aparát, který průjezd zaznamenal. Tento signál je pak vyslán na potřebné zařízení, a to už udělá zbytek. Tak má žadatel o sledování naprostý přehled, zda jsou jeho zaměstnanci skutečně tam kde být mají, a ne třeba někde v hospodě.