Benátky žijí karnevalem a nabízejí romantickou projížďku v loďce
Skutečně, tohle je město, které doslova a do písmene stojí na vodě! Rozhodně to však nemyslíme v nějak hanlivém slova smyslu, nejde o ekonomiku. Spíše jde o stavitelské umění, ale také originalitu. Kolik takových destinací vlastně znáte? Ovšem, Benátky jsou unikát a projevuje se to i na hodně čilém turistickém ruchu. Příjemná atmosféra, spoustu kaváren a možností nákupu, ale také věčně živá historie, kterou si tu prožil už jistý Giacomo Casanova. Pověst toto město skutečně jen předchází, můžete si proto na vlastní oči ověřit, jaká je skutečnost. A proč ne právě v době karnevalu?
Náměstí svatého Marka je dominantou
Co se vám vybaví, když se řekne Benátky? Mnohým jistě symbol lva, a to ideálně v souvislosti s místním patronem, jímž se v běhu staletí stal svatý Marek. Jeho jméno nese zdejší bazilika, která připomene byzantský vliv v oblasti. Ze zvonice pak budete mít báječný pohled na okolí, tedy za předpokladu, že vám nebude vadit trochu delší fronta. Takovou nádheru chtějí spatřit všichni, kdo sem vážili cestu a určitě není divu! A plusem určitě je, že nahoru vás sveze výtah, žádná dlouhá procházka po schodech tedy nehrozí. Co dalšího vidět ve slavném městě námořníků? Třeba palác, kde sídlil sám dóže či barokní chrám Santa Maria della Salute, jenž vyrostl v 17. věku jako vyjádření díků vyšší moci za odeznění morové rány.
Cestování je zkrátka zábava, zvláště pokud je vaším cílem země pod Alpami. Představí se vám totiž nejen Sardinie se Sicílií a jejich svébytné kultury, ale také původní městské státy, mocné říše, jichž je zde hned několik. Milán, Florencie, Pisa a Janov, ale také právě benátská nádhera, jíž nikdo neodolá. Itálie se dočkala sjednocení až v předminulém století a rivalita mezi městy je stále vidět alespoň v kopané a také v oblasti cestovního ruchu. Na kterou stranu se tedy jako cestovatelé přidáte? Nebo budete prakticky až neutrální a dopřejete prostor všem, kdo vás k sobě srdečně zvou?